Fundusze - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Fundacja PGNiG Rozgrzewa Polskie Serca

Reklama
Nabór od 28.04.2021 do 31.07.2021 23:59
Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza
Łączny budżet 1 mln PLN
Procent dofinansowania nieznany
Dotacje do 40 tys. PLN
Każda lokalna społeczność posiada swoją wyjątkową tożsamość. Kulturę, z której jest dumna, tradycję, którą przekazuje z pokolenia na pokolenie i historię, którą chce upamiętniać. Dlatego Fundacja PGNiG przygotowała program grantowy, którego celem jest wsparcie lokalnych inicjatyw wspierających regionalną kulturę, tradycję i historię. Pula grantów w programie wynosi aż 1 000 000 zł.

Założenia programu

Program Rozgrzewamy Polskie Serca, jest skierowany do: organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego i ich jednostek organizacyjnych, szkół publicznych i przedszkoli publicznych, związków wyznaniowych i ich organizacji.

Podejmowane inicjatywy mają budować kapitał społeczny na lokalnym poziomie. Przykładami takich inicjatyw mogą być: wydarzenia kulturalne, spektakle i wystawy, literatura i publicystyka, produkcje filmowe, nauka, edukacja i oświata, upamiętnianie wydarzeń i miejsc historycznych oraz renowacja miejsc pamięci.

Zgłoszeń można dokonywać na stronie rozgrzewamypolskieserca.plw terminie od 28 kwietnia do 31 lipca 2021 r. Należy zarejestrować się do programu, a następnie przesłać zgłoszenie przez formularz, który również znajduje się na stronie.

Dofinansowanie w programie

Uczestnicy mogą ubiegać się o granty w wysokości do 10, 20 lub 40 tysięcy złotych.

Jury programu podczas oceny prac weźmie pod uwagę takie kryteria jak:

  • potrzeba realizacji projektu dla określonej społeczności lokalnej,
  • jakość koncepcji,
  • zaangażowanie lokalnej społeczności,
  • atrakcyjność oraz innowacyjność działań w odniesieniu do grupy odbiorców

Zachęcamy do zgłaszania projektów. Aby to zrobić, należy zarejestrować się na stronie rozgrzewamypolskieserca.pl i do końca lipca wypełnić formularz zgłoszeniowy. Ogłoszenie wyników nastąpi do 15 września 2021 r. Laureaci otrzymają granty na realizację swoich inicjatyw i będą mieli 12 miesięcy na ich realizację.

Patronem Honorowym programu jest Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Patronat medialny nad programem objęły Telewizja Polska oraz Polskie Radio.

Reklama